TOYOTA BOSHOKU TÜRKİYE, “EFQM TÜRKİYE MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ” ALDI

18.11.2020

Toyota Boshoku Türkiye, iş dünyasının en prestijli ödülleri arasında gösterilen EFQM Türkiye Mükemmellik Ödülü’ nü almaya hak kazandı.

 

Yönetim ve iş kalitesini yükseltmek amacıyla 2019 Temmuz’unda “Mükemmellik Yolculuğu” na başlayan Toyota Boshoku Türkiye, o günden itibaren EFQM Yönetim Modeli’ni uygulamaya alarak sistem ve uygulamalarını geliştirdi. 2020’de bu ödülü alan 2 kuruluştan biri olan Toyota Boshoku Türkiye’ nin “Kalite İyileştirme Çalışmaları”, Ödül Jürisi tarafından, alanında Türkiye’deki “En İyi Uygulama” olarak kabul edildi.

 

EFQM'in Türkiye partneri Kal-Der tarafından 17-18 Kasım’da dijital platformda gerçekleştirilen 2020 Türkiye Mükemmelik Ödülleri Töreni’nde konuşan Şirket Başkanı Yoshiyuki Kato:

 

“Bugün Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü almayı başardık ama bu ödül bizim için nihai amaç olmayıp, bir geçiş noktasıdır. Avrupa'daki en iyi GLOKAL 'global düşünen,  lokal hareket eden'  araç içi parça üreticisi olmak" şeklindeki vizyonumuzu gerçekleştirme yönünde yolumuza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

KalDer Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Tuba Canvar Kahveci ve KalDer Genel Sekreteri: Sabri Bülbül, sonrtadan tesisimize gelerek ödülü bizzat takdim ettiler. 

 

EFQM: Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı